Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > TECHNOhrátky Česká Třebová

TECHNOhrátky Česká Třebová

3.4.2024

Dne 3. 4. 2024 se chlapci z osmé třídy společně s vybranými chlapci ze sedmé třídy zúčastnili TECHNOhrátek pořádaných na Střední škole technické a dopravní Gustava Habrmana v České Třebové.

Zahájení proběhlo v aule, kde se nám a dalším devíti školám představili zástupci školy a města v čele se starostou České Třebové. Poté nám byli přiřazeni průvodci z řad žáků této školy a následovala prohlídka, během které se chlapci měli možnost seznámit s jednotlivými obory. Jsou to tříleté učební obory (elektrikář, strojní mechanik, truhlář) a čtyřleté maturitní obory (elektrotechnika, informační technologie, mechanik elektrotechnik, operátor dřevařské a nábytkářské výroby, provoz a ekonomika dopravy). Na každém stanovišti (oboru) chlapci plnili soutěžní úkoly. Dokonce si měli možnost zhotovit a odnést vlastní výrobek – miniaturní ptačí budku a plechovou krabičku. Po skončení prohlídky jsme se opět sešli v aule školy, kde proběhla ještě vědomostní soutěž. Vyhrát se nám nepodařilo, ale i tak tato akce byla velice zábavná a pro chlapce určitě přínosná.

Věřím, že některým pomohla s výběrem budoucí školy.