Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ

Zápis do Mateřské školy Třebařov na školní rok 2024 – 2025

Publikováno 22. 4. 2024 10:32

Březen v mateřské škole

Březen jsme započali tím, že si děti přinesly do školky svoji nejoblíbenější knížku – kniha moje kamarádka – ku příležitosti března – měsíce knihy. Také jsme navštívili místní knihovnu. Nás naopak navštívila paní knihovnice z knihovny v Moravské Třebové s knížkou – Smolný den.

Publikováno 3. 4. 2024 8:32

Velikonoce v mateřské škole

Letošní příprava na Velikonoce byla započata zaháněním zimy. Děti si vyrobily dvě Moreny. Jednu jsme nechali na zahradě MŠ, aby nám nemohla zima do zahrady a druhou děti utopily v místním potoce a tím zahnaly zimu. Vyzdobili jsme si školku a proběhly Velikonoční dílny.

Publikováno 3. 4. 2024 8:09

Únor v mateřské škole

Celý měsíc se nesl v duchu pohádek. Asi nejoblíbenější byla pohádka O Červené karkulce, kdy také děti upekly bábovku pro babičku. Přijelo divadlo s pohádkou Hrněčku vař, navštívila nás paní knihovnice z knihovny v Moravské Třebové s knížkou Jedna plus jedna rovná se dvě.

Publikováno 6. 3. 2024 12:15

Leden v mateřské škole

V lednu jsme odstrojili stromeček a také celou vánoční výzdobu, oslavili jsme svátek Tří králů a tím byly ukončeny Vánoce.

Publikováno 6. 2. 2024 12:32

Prosinec v mateřské škole

V prosinci jsme se připravovali na příchod Ježíška. Celou školku jsme slavnostně vyzdobili, vyrobili jsme adventní věnce a kalendáře. Nazdobena byla také  barborka. Napsali jsme dopisy Ježíškovi, proběhly tradice, jako například krájení jablíčka a pouštění lodiček z oříšků.

Publikováno 22. 12. 2023 12:43

Listopad v mateřské škole

Hned druhého listopadu jsme měli Halloweenské pečení, děti si upekly strašidelné prsty. V tomto měsíci jsme také s předstihem psali dopisy „Ježíškovi“, napadl první sníh, ze kterého měly děti obrovskou radost, a navštívila nás paní logopedka.

Publikováno 1. 12. 2023 9:40

Říjen v mateřské škole

V říjnu jsme z přírodnin vyrobili skřítka Podzimníčka a následně všichni dohromady uspali zahradu. Cvičili jsme v tělocvičně ZŠ, navštívilo nás divadlo a přijela paní knihovnice z knihovny v Moravské Třebové. Největší akcí října byla Slavnost světýlek s lampionovým průvodem.

Publikováno 15. 11. 2023 13:21

Novější 1 3