Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Dopravní soutěž - oblastní kolo

Dopravní soutěž - oblastní kolo

16.4.2024

Velký úspěch

V úterý 16. dubna se naši žáci zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo v areálu dopravního hřiště v Moravské Třebové.

Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech ve dvou kategoriích.

Soutěžní disciplíny:

1. Pravidla provozu na pozemních komunikacích (písemný test)
  2. Pravidla provozu na pozemních komunikacích – jízda po DDH
  3. Jízda zručnosti na kole
  4. Zásady poskytování první pomoci

Oběma našim družstvům se velice dařilo.

V I. kategorii naši školu reprezentovali Filip Minář, Tomáš Novotný, Ema Barvová a Kristýna Košárková, mile překvapili svými výsledky a umístili se na 1. místě. Ve II. kategorii nás reprezentovali Jan Hradil, Daniel Novotný, Nikol Burešová a Kateřina Morávková, kteří si s přehledem zajistili 1. místo.

V každé kategorii se udílí zvláštní cena jednotlivců ,,nejlepší dívka“ a ,,nejlepší chlapec“ těm, kteří získají nejméně trestných bodů. Do Třebařova tentokrát směřovaly všechny čtyři ceny. Skvělými výkony si je zasloužili Filip Minář, Ema Barvová (I. kategorie) a Jan Hradil a Kateřina Morávková (II. kategorie).

Gratulujeme!!!!!!

Všichni si tak zajistili postup do okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Svitavách, které proběhne 15. května.