Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > Den Země 2024

Den Země 2024

19.4.2024

V nouzových podmínkách, za chladného počasí a bez elektřiny, proběhl ve škole Den Země 2024. Kolektiv žáků 9. ročníku připravil pro mladší spolužáky tematická stanoviště.

Žáci určovali živočichy, jehličnaté stromy, minerály a horniny, hmatem poznávali přírodniny, podle klíče určovali vodní živočichy, třídili odpad, luštili tajenku, mikroskopovali nebo prolézali provazovou dráhu. Některé úkoly měly přesah do jiných vyučovacích předmětů, například do českého a anglického jazyka, přírodopisu nebo výtvarné výchovy.

Děti za svoji snahu a poctivé plnění rozmanitých úkolů získaly barevná razítka do účastnické karty, drobné minerály, vzdělávací kartičky a nálepky ptáků.

I přes menší komplikace se letošní Den Země vydařil a zase si jej v podobném duchu za rok zopakujeme.