Úvod > Mateřská škola > Aktuality MŠ > Březen v mateřské škole

Březen v mateřské škole

Březen jsme započali tím, že si děti přinesly do školky svoji nejoblíbenější knížku – kniha moje kamarádka – ku příležitosti března – měsíce knihy. Také jsme navštívili místní knihovnu. Nás naopak navštívila paní knihovnice z knihovny v Moravské Třebové s knížkou – Smolný den. Vydali jsme se na zahradu pana Crhy a prohlédli si první jarní květiny. Dostali jsme některé do školky a ty jsme na zahradě zasadili. Budeme se příští rok těšit, jak nám vyrostou. Připojili jsme se ke Světovému dni Downova syndromu tím, že jsme ve středu 20. března všichni přišli do školky a měli jsme oblečenu na každé nožce jinou ponožku. Také jsme si vysvětlili, proč tento den probíhá. Navštívily nás děti z MŠ Rychnov na Moravě, seznámily se s našimi dětmi, se kterými budou příští rok chodit do první třídy, a všichni společně i s paní učitelkou Maděrovou se vydali na prohlídku ZŠ. Také s žáky 5. třídy vyráběli papírové velikonoční vejce. Vystoupili jsme s programem seniorům na jejich setkání k MDŽ.