Vydařený den s IZS

V úterý 28. 6. se ráno žáci 3. třídy přesunuli autobusem do Moravské Třebové na Knížecí louku. Tam byla připravena pro školy a školky akce Den s integrovaným záchranným systémem.

Nejdříve jsme prošli stanovišti, kde byly připraveny různé úkoly. Poznávání dopravních značek, točilo se kolem štěstí s otázkami z dopravní výchovy. Viděli jsme ukázku první pomoci a vyzkoušeli si masáž srdce. Hasiči měli připravené otázky, jestli děti ví, která tísňová telefonní čísla volat v určitých situacích. Prohlédli jsme si vybavení sanitky záchranné služby i hasičského vozu. Kdo chtěl, mohl si vyzkoušet, jak se sedí na policejní motorce nebo i v autě. Všude jsme byli odměněni praktickými upomínkovými předměty. Moc se nám líbila i ukázka práce psovodů a jejich čtyřnohých parťáků při zadržování pachatelů. Než pro nás hasiči ze Starého Města připravili pěnu, projeli jsme se na koloběžkách, které si bylo možné půjčit. Potom už se řádilo v hasičské pěně. Po převlečení do suchého oblečení jsme příjemný den zakončili v cukrárně.

Eva Eliášová, Mgr. Marcela Maděrová