Toulovcovy Maštale

toulov-mastale-2021-ilustr Zvláštní školní rok plný počítačové distanční výuky jsme neočekávaně zakončili tradičně – školním výletem. Velká skupina žáků II. stupně vyrazila do přírody mezi pískovcové útvary Budislavských skal, konkrétně do Toulovcových a Městských Maštalí.

Již v autobuse cestou do Maštalí to hučelo jako ve včelím úlu. Lídři z devátého ročníku se starali o zábavu a zpívali jednu píseň za druhou.
Naše pěší trasa Bor u Skutče – Budislav měřila přibližně 9 km a vedla přes většinu zásadních míst borových lesů loupeživého rytíře Vavřince Toulovce. Terén ve stylu „nahoru a dolů“ žákům nevadil, všichni to zvládli na jedničku.
Potkali jsme dvakrát medvěda, pláchli jsme před povodní, ani bomba nás neohrozila. Mrkajici A skvělá točená zmrzlina na konci cesty byla už jen očekávanou odměnou. Big grin

Připravila: p. uč. Filip Kolbábek