Logo základní školy Třebařov

Soutěž ve družině B - „Máme rádi družinu“


soutez-sdb-2020-ilustr V pátek 6. března proběhla ve družině B soutěž „Máme rádi Česko družinu“. Děti se rozdělily do 6 družstev po 5 členech a poměřily svoje síly celkem v 7 disciplínách.V 1. kole každý soutěžící svému družstvu musel pantomimou předvést vybraný pojem. Musíme přiznat, že některé výkony byly úžasné!
Ve 2. kole se jednalo o slovní popis vybraného pojmu, což někomu pořádně zavařilo mozkové závity. Ve 3. kole následoval kouzelný sáček, kde měli dva vybraní zástupci uhodnout, co je jeho obsahem. Dětský mini hasicí přístroj byl pěkný oříšek, který rozlousklo pouze 1 družstvo.
Ve 4. kole kapitán nakreslil vylosované tradiční přísloví a jeho tým musel hodně přemýšlet, aby kresbu rozluštil.
Poslední dvě soutěže byly v hudebním stylu:
V 5. kole se hádalo 5 pohádkových melodií a v 6. kole děti slyšely 5 ústředních melodií z filmů a seriálů.
Finálového 7. kola se zúčastnila tři nejlepší družstva – jejich úkolem bylo uhodnout název přehrávky lidové písničky, což se nepovedlo ani jednomu z nich, ale vítězné družstvo zdárně dalo dohromady alespoň text této písně.
Všichni si odnesli spoustu zážitků a vítězné družstvo (ve složení: Aneta Prokopová, Nela Udvarosová, Alžběta Hošková, Anna Sommerová a Tereza Berková) si pochutnalo na sladké odměně. Tento okamžik jim bude připomínat diplom.

Připravila: Lucie Dušková, Eva Chlupová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16