Logo základní školy Třebařov

PŘICHÁZÍ ZÁKON


prich-zakon-2019-ilustr Už potřetí k nám zavítal pan Vladislav Zezula, tentokrát s výukovým programem „Přichází Zákon“ – zákony lidské a zákony přírodní.Společně jsme se pokusili odpovědět na otázky: „Proč tu jsem? Kde jsem se tu vzal? Z čeho jsem?“ Vzali jsme to pěkně od začátku – nejprve Velkým třeskem, pak zrodem atomů, výbuchem hvězd, vznikem vody, vznikem komet, planet, Země, vznikem života na Zemi.
Evoluci druhů jsme prošli od posledního společného předka živých organizmů až po člověka a jeho výjimečné postavení v živé přírodě. To vše na velkých pohyblivých modelech s různými efekty.
Ústřední myšlenkou pořadu bylo: Jsem součástí přírody, ať chci, nebo ne. Atomy nejsou hodné ani zlé. Záleží jen na mně, jak je budu používat.

Myslím, že program byl opravdu zajímavý a už teď se těšíme na další.

fotogaleriePřipravila: Alena Kolomá

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16