Lyžařský výcvik - Čenkovice - 2019

lyz-vycv-cenkovice-2019-ilustr Ve dnech 11. – 15. 2. 2019 jsme se opět po roce vydali na lyžařský výcvik do Čenkovic. Celkem se ho zúčastnilo 24 žáků od 4. do 9. ročníku.

V pondělí dopoledne jsme se ubytovali a odpoledne vyrazili na svah, kde jsme žáky rozdělili do čtyř družstev. Pak už nás čekalo pět dnů lyžování ve větru, mlze a mírném dešti.

Ve čtvrtek jsme zvládli v mlze odjet i slalom, jehož výsledky jsme vyhodnotili večer na chatě. Den jsme ukončili návštěvou Horské služby Čenkovice, která mimo jiné poskytuje první pomoc a zajišťuje transport zraněných. Po zajímavé přednášce a prohlídce techniky jsme se vrátili na chatu a začali se chystat na zítřejší odjezd. V pátek dopoledne vysvitlo sluníčko, a tak jsme si poslední den lyžování náramně užili.

Lyžařský výcvik se nám vydařil, žákům i učitelům se moc líbil a doufáme, že se příští rok najde dostatek zájemců, aby se na „lyžák“ zase jelo.

Připravila: Alena Kolomá