Logo základní školy Třebařov

Listování v Moravské Třebové


listovani-2020-ilustr V pondělí 20. 1. se žáci 4. a 5. třídy vydali na Listování do Moravské Třebové. Listování je zvláštní druh scénického čtení – divadelní představení s knihou v ruce.Dětem byla představena kniha Manolito Brejloun. Autorkou této legendární série je španělská spisovatelka Elvira Lindo.

Hlavním hrdinou knihy je desetiletý chlapec Manolito Brejloun, který žije s rodiči, mladším bratrem a dědečkem v drsné madridské čtvrti. Díky svým svérázným komentářům a naivnímu pohledu na svět prožívá s kamarády nejedno vzrušující dobrodružství, byť část z nich se odehrává jen v jeho představách.

Příběh byl vtipný a dětem se představení velice líbilo. Někteří si dokonce chtějí knihu přečíst, což je ten hlavní důvod, proč se listování vůbec realizuje – motivovat děti ke čtení.

Mgr. Renata Nečasová a Mgr. Marta Přidalová

Design by: P. Újezdský UJOSOFT (bobobubo) © 08/2015       Stránky běží na RS 2013–01–16