Beseda se spisovatelkou Zuzanou Pospíšilovou

bes-spi-pospisilova-2019-ilustr V pátek 3. května navštívila naši školu známá dětská spisovatelka Zuzana Pospíšilová. Píše nejen pohádky, příběhy o dětech, básničky, veršíky, hádanky, ale i knihy, ve kterých si můžeme zábavnou formou procvičit například vyjmenovaná slova nebo anglický jazyk.

Tato autorka nejprve dětem vysvětlila, jak vzniká kniha, představila svoji tvorbu, přečetla ukázky z některých knih, zapojila je do jazykových hádanek a přesmyček. Na konci besedy seznámila žáky se svými knižními novinkami. Nejvíce je zaujala kniha Alenka lékařka, ve které školákům představuje tajemství lidského těla. Odvážlivci si poté mohli vyzkoušet stetoskop a poslechnout si srdce svého kamaráda. Na konci každý dostal sladkou odměnu a záložku s podpisem.

Mgr. Marta Přidalová