Den dětí v ŠD B

Děti slaví svůj svátek vždy 1. června. Nejinak tomu bylo i ve školní družině. Počasí nám přálo a bláznivé účesy s vtipnými kostýmy si úplně říkaly o pořádné veselí.

I letos jsem na školní zahradě připravila pro děti „únikovku“. Na plotě bylo umístěno celkem devět otázek, které prověřily nejen pohádkové znalosti, ale i postřeh, logické myšlení a matematické schopnosti. U každé otázky se mohlo vybírat z několika odpovědí, ale pouze jedna jediná byla ta správná. Za označené možnosti získávaly dětí písmenka, která dohromady dala tajenku „DĚTSKÝ DEN“.

Když si někdo nevěděl s odpovědí rady, mohl využít nápovědu. Ale ta nebyla jen tak zadarmo – děti musely házet kostkou a splnit úkol, který kostka určila (skákání přes švihadlo, obíhá prolézačky, hula-hop, dřepy,…). Poté se mohly přemístit k nápovědě, která byla formou hádanky. To už bylo jednodušší, protože správná odpověď se dala odhadnout nejen díky počtu písmen, ale dost napověděl i obrázek.

Celkem soutěžilo 9 družstev po 3-4 členech. Aby byly síly vyrovnané, „lovily“ si do týmu menší děti svoje starší kamarády. Ty nejrychlejší (Anička Peterková, Danča Brabcová, Niky Lušovjanová a Anetka Bartáčková) se radovaly z drobné hračky. Druhé místo, které patřilo Kubíku Bazalkovi, Kristýnce Košárkové, Terce Berkové a Bibi Hoškové, bylo odměněno propiskou. Pomyslný bronz s kreativní izolepou si odnesl Libča Liška s Beatkou Mazancovou a Kristýnkou Šefčíkovou. Aby to bramborové příčce nebylo líto, byli Lukášek Pánik, Natálka Práčková a Tobi Procházka obdarováni balonkem. Bez ohledu na umístění potěšila všechny děti tužka a něco dobrého na zub – lízátka, bonbony a ufounský talíř z jedlého papíru s kyselým práškem.

Jako dárek před odchodem jsem pro děti měla ještě připravený sladký zákusek – indánek.

Letošní ročník se opět vydařil a už teď se těším na ten příští!

Za ŠD B vypracovala Lucie Dušková