Oblastní kolo DSMC - 2018

obl-kolo-dsmc-2018-ilustr Ve čtvrtek 10. května se naši žáci zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se konalo v areálu dopravního hřiště v Moravské Třebové.

Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech ve dvou kategoriích.

Soutěžní disciplíny:

1. Pravidla provozu na pozemních komunikacích (písemný test)
  2. Pravidla provozu na pozemních komunikacích – jízda po DDH
  3. Jízda zručnosti na kole

Oběma našim družstvům se díky skvělé přípravě velice dařilo.
V I. kategorii naši školu reprezentovali Ondřej Šrol, Tereza Seidlová, Vendula Dušková a Pavel Pospíšil a vybojovali 1. místo z celkového počtu pěti družstev. V II. kategorii si 1. místo zasloužili Ondřej Chlup, Štěpán Krmela, Veronika Hutirová a Radka Zouharová z celkového počtu šesti družstev. Zvláštní cenu ,,Nejúspěšnější mladší žákyně“ obdržela naše Terezka Seidlová. Gratulujeme!

Všichni si tak zajistili postup do okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů ve Svitavách, které proběhne 16. května.

Připravila: p. uč. Marcela Maděrová